Infolinia
+48 221 228 874
PN.-PT. 8:30-17:00

Rezerwacja biletów lotniczych online

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (powrót)
[Folder]  (powrót)


Dorosły
25 - 59
Młodzież
12 - 24
Dzieci
2 - 11
Seniorzy
60 +
Niemowlęta
0-23msc
Również połączenia lotnicze przewoźnika Ryanair

Rezerwacja biletów lotniczych Ryanair


Dorosły
16+ r.
Młodzież
12-15 r.
Dzieci
2-11 r.
Niemowlęta
0-23msc.

Rezerwacja biletów lotniczych Wizzair online


Dorosły
14+ r.
Dzieci
2-13 r.
Niemowlęta
0-23msc.
Archiwum wiadomości

Aktualności

[Wiz Air przydziela miejsca w samolocie]
07.05.2015 Wiz Air przydziela miejsca w samolocie

 Tania linia lotnicza Wizz Air, jedna z najchętniej wybieranych tanich linii przez pasażerów, wprowadza usługę przydziału miejsc w samolocie. Dotychczas pasażer mógł zająć wolne miejsce  według swoich preferencji lub zakupić usługę rezerwacji miejsc.

więcej
[Air berlin - nowe taryfy, niższe ceny biletów i więcej korzyści]
06.05.2015 Air berlin - nowe taryfy, niższe ceny biletów i więcej korzyści

Linia lotnicza airberlin poinformowała o wprowdzeniu nowych taryf, które będą dostępne już od maja 2015.

więcej
[Katowickie lotnicko otwiera nowy pas startowy]
29.04.2015 Katowickie lotnicko otwiera nowy pas startowy

Pod koniec maja zostanie zamknięty dotyczasowy pas startowy w Katowicach Pyrzowicach. Zamiast niego w tym samym dniu zostanie uruchomiony zupełnie nowy pas startowy.

więcej
[Sprzęt sportowy w samolocie]
27.04.2015 Sprzęt sportowy w samolocie

Lecisz samolotem i chcesz zabrać ze sobą w podróż rower, sprzęt golfowy, snowboard lub sprzęt do nurkowania? Doradzimy w tym artykule, jak to zrobić. Przedstawimy możliwości przewozu sprzętu sportowego najbardziej popularnych tanich linii lotniczych.

więcej

Komunikacja miejska w Paryżu

 photo Ilustracja
photo Ilustracja

W Paryżu, prawie zawsze natrafić można na godzinę szczytu, dlatego najwłaściwszym środkiem transportu jest jednak metro. Aczkolwiek, Paryż należy do miast, które mają jedną z najlepszych sieci komunikacyjnych na świecie, można skorzystać z autobusów miejskich czy miejskiej kolei RER, a podczas podróży podziwiać widoki na miasto. Bilety są do nabycia przed wejściem do pojazdu w automatach lub kasach biletowych. Podczas wizyty w Paryżu, można skorzystać z kart rabatowych takich jak m.in. Formuła , Paris Visite, Carte Orange i innych.

Karta Formuła 1- jest ważna 24 godziny, podczas których można łatwo i bez ograniczeń podróżować wszystkimi środkami transportu miejskiego (RATP). W metrze jest używana jako standardowa karta chipowa, w autobusie wystarczy poprostu pokazać ją kierowcy.

 

Karta Paris Visite- jest ważna przez 3 lub 5 dni w zależności od wariantu - Paryż i przedmieścia 1-3 strefa, Paryż i okolice 1-4 strefa. Następnie karta działa jak Formuła1. Paris Visite oferuje również inne rabaty, takie jak na przykład: zniżki na wycieczkę katamaranem firmy Canauxrama wzdłóż kanału Św. Martina, jak również zniżki do Muzeum Grevina, czy zniżki na wynajem rowerów oraz inne rabaty.

 

Na środki komunikacji miejskiej są dostępne także inne karty rabatowe, które w zasadzie nie są przeznaczone dla turystów, ale turyści mogą z nich korzystać. Taką kartą jest na przykład: Karta Orange (Carte Orange) z kuponem tygodniowym lub miesięcznym, tygodniowy bilet kosztuje 16 euro (1-2 strefa) i 21,60 euro (1-4 strefa). Karta ta jest dostępna w 50 stacjach metra, siedmiu głównych dworcach kolejowych i niektórych bankach. Z takim biletem można podróżować autobusem, metrem, kolejką miejską RER, podmiejskimi pociągami SNDF oraz niektórymi podmiejskimi autobusami RATP w czasie jej obowiązywania (tzn. co tydzień lub co miesiąc).
Dzieci do lat 4 podróżują paryskim metrem oraz autobusami za darmo. Dzieci w wieku 4-12 mają 50% zniżkę.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem karty rabatowej, do uzyskania bliższych informacji należy kliknąć na link. CK MALKO POLO, Ltd. operator portalu www.skyfly.pl nie udostępnia tej usługi.

 

AUTOBUSY
W autobusach obowiązują te same bilety, jak w metrze. Linie autobusowe są podzielone na strefy. Strefa 1-2 to główne miasto Paryż oraz strefy 2-6 to przedmieścia Paryża. Dla dwóch stref obowiązuje jeden bilet, na więcej niż dwie strefy są potrzebne dwa bilety. Rozkłady jazdy można znaleźć na przystankach. Aby uzyskać pomoc i poradę można również poprosić kierowcę autobusu. Przed wejściem do autobusu trzeba kierowcy dać znak. Istnieją także specjalne linie autobusowe, na przykład:

 

·         Balabus - miejski autobus oznaczony jako Bb. Kursuje od połowy kwietnia do końca września. Można z niego zobaczyć Arche Grand Hotel de la Défense i Gare de Lyon.

·         Les Cars Rouges są czerwone, piętrowe i podobne do londyńskich. Autobusy zatrzymują się na 9- ciu przystankach przy głównych atrakcjach turystycznych, bilet kosztuje 22 EUR (można go kupić w autobusie lub w Centrum Informacji Turystycznej). Wycieczka Belabusem trwa około 2 godzin. 15 min.

·         L'Open Tour tak zwany hop-on hop-off autobus, kursuje codziennie przez cały rok. Jeździ wokół głównych atrakcji turystycznych. Jedno i dwudniowe bilety kosztują 24 euro i 27 euro. Można je kupić w biurach turystycznych, agencjach RATP oraz niektórych hotelach i biurach podróży.

·         Minibus Tours- oferuje wycieczki minibusem, które mają dostęp do miejsc, gdzie autobusy się nie dostaną.

·         Noctambusto 10 linii autobusowych, które zapewniają połączenia nocne między centrum Paryża, a paryskimi przedmieściami. Linia A, B, C, D, E, F, G, H, J i R kursują w godzinach od 01:30 do 05:30. Odjeżdzają z placu Châtelet-Victoria Avenue.

·         Montmartrebus łączy Place Pigallc z bazyliką Sacré Coeur oraz Ratuszem z 18 obwodu.

·         Integrarejest to nietypowa linia która łączy pojedyńcze paryskie stacje.

 

ROWERY


Po Paryżu można się przemieszczać również na rowerze. Trasy rowerowe wokół miasta znajdują się na różnych mapach rowerowych i w przewodnikach. W Paryżu bardzo popularne są wycieczki rowerowe wzdłuż Sekwany. W niedzielę w godzinach od 10.00 do 16.00 ruch samochodowy w tym miejscu jest zamknięty. W mieście są również organizowane różne wycieczki rowerowe do miejsc, gdzie znajdują się najpopularniejsze paryskie zabytki. Także rowerzystów na pewno uszczęśliwi nietypowa wycieczka „na kole” – dookoła Paryża.

 

METRO
Paryskie Metro działa od roku 1900. Obecnie można się nim przewieźć w czasie od 5:00 do 00:30. Składa się z 13 linii i dwoch krótkich sieci. Porusza się głównie w podziemnych tunelach i ma łączną długość 199 km oraz zatrzymuje się na 367 stacjach metra. Możliwe jest skorzystanie z podmiejskiej sieci kolejowej RER, która mierzy 120 km i kursuje od 5:00 do 24:00. W metrze, przy przesiadce dzięki licznym mapom i planom można szybko się zorientowć, gdzie się właśnie znajdujemy. Jeśli chcesz zmienić trasę lub kierunek jazdy, należy stosować się do informacji wyświetlanych za pomocą tablic Correspondance. Plany metra są dostępne bezpłatnie na większych stacjach końcowych i w pomieszczeniach kontrolnych RATP. Ciekawostką jest, że w przejściach na głównych stacjach metra można spotkać wielu ulicznych muzyków.

 

RER

 

Jest to ekspresowa, regionalna sieć kolejowa, która tworzy system pośpiesznych pociągów łączących Paryż z bliżej lub mniej oddalonymi miastami w okolicach Paryża. RER, jak już wspominaliśmy, może poruszać się również po sieci metra. Za pomocą tego środka transportu możemy poruszać się zarówno po mieście, jak również dostać się do miejsc oddalonych od Paryża. Pod Placem Chatelet zbudowano dużą stacje metra, gdzie można przesiąść się z linii RER A na B, a także na linie metra. RER łączy główne miasto Paryż z przedmieściami. Niektóre z nich są położone w odległości aż do 20 km.

 

SAMOCHÓD

 

Paryż jest bardzo ruchliwym miastem i poruszanie się po nim samochodem jest bardzo uciążliwe, dotyczy to również znalezienia wolnego miejsca do parkowania. W okolicach głównych atrakcji turystycznych zaparkowanie samochodu jest prawie niemożliwe. Samochodem poleca się przemieszczać w miejsca interesujące dla turystów położone jednak dalej od centrum miasta.

 

REJSY PO SEKWANIE
Do centrum miasta można dotrzeć również statkiem pływającym po Sekwanie, jest to tani sposób, ale również powolny. Bilety można kupić na jeden lub trzy dni. Rejs zaczyna się przy wieży Eiffla, statek mija Luwr, kadedrę Notre Dame, Ogród Botaniczny i wraca się po przeciwnej stronie rzeki przy Muzeum d'Orsay. Polecamy głównie nocny rejs po Sekwanie, który jest naprawdę romantycznym doświadczeniem.

 

TAXI

Taksówki niestety nie poruszają sie po Paryżu aż tak często. Złapanie taksówki wiąże sie z długim czekaniem dlatego polecamy taksówkę zamówić sobie telefonicznie. Najbadziej opłacalnym jest poruszanie się taksówka w nocy kiedy ruch uliczny jest zredukowany. Wolna taksówka świeci na biało, napiwek jest już wliczony w cenę a za przewiezienie bagażu trzeba dopłacić do rachunku.

 

Powyższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i były aktualne w momencie ich pisania. CK MALKO POLO, Ltd. operator portalu Skyfly.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich dokładność i aktualność.


Promocyjne bilety lotnicze

Dokąd Skąd Podróż Bez przesiadki Cena bez opłat Całkowita cena z opłatami lotniskowymi
Paryż Warszawa [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 248,-  268,- 
Paryż Katowice [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 148,-  238,- 
Paryż Wrocław [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 298,-  388,- 
Paryż Poznań [bilet lotniczy w jedną stronę] bez przesiadki 254,-  309,- 
Paryż Gdańsk [bilet lotniczy w jedną stronę] bez przesiadki 164,-  219,- 
Paryż Kraków [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 258,-  278,- 
Podane ceny za bilety lotnicze są ostateczne i zawierają cenę za przelot, opłaty lotniskowe oraz opłatę transakcyjną

« powrót

© 1998-2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.          Regulamin  |  Kontakt

IATA accredited agent