Infolinia
+48 222 092 561
PN.-PT. 8:00-18:00

Rezerwacja biletów lotniczych online

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (powrót)
[Folder]  (powrót)


Dorosły
25 - 59
Młodzież
12 - 24
Dzieci
2 - 11
Seniorzy
60 +
Niemowlęta
0-23msc
Również połączenia lotnicze przewoźnika Ryanair

Rezerwacja biletów lotniczych Ryanair


Dorosły
16+ r.
Młodzież
12-15 r.
Dzieci
2-11 r.
Niemowlęta
0-23msc.

Rezerwacja biletów lotniczych Wizzair online


Dorosły
15+ r.
Dzieci
2-14 r.
Niemowlęta
0-23msc.
Archiwum wiadomości

Aktualności

[Mama z dzieckiem w samolocie]
05.03.2015 Mama z dzieckiem w samolocie

Zastanawiasz się, czy podróż samolotem z twoim dzieckiem to dobry wybór, czy jest to odpowiedni rodzaj transportu dla tak małego dziecka? W tym artykule dowiesz się, jakie ograniczenia mają tanie linie lotnicze Wizzair i Ryanair, od którego dnia po porodzie można już z dzieckiem lecieć, do jakiego bagażu ma dziecko prawo oraz jak to jest z pokarmem dla dziecka.

więcej
[Najszybciej rozwijające się lotnisko w Europie]
02.03.2015 Najszybciej rozwijające się lotnisko w Europie

To właśnie w Polsce znajduje się naszybciej rozwijające się lotnisko w Europie, według brytyjskiego portalu lotniczego www.anna.aero. Jest nim port lotniczy Warszawa Modlin ze względu na duży wzrost liczby obsłużonych pasażerów oraz wzrostu oferowanych połączeń lotniczych w 2014 roku, w porównianiu z 2013 rokiem.

więcej
[Bilety lotnicze dla studentów - korzyści]
26.02.2015 Bilety lotnicze dla studentów - korzyści

Czy kupując bilet lotniczy jako student mam jakieś korzyści lub niższą cenę?

więcej
[Ile tytoniu i alkoholu możesz przewozić w samolocie?]
23.02.2015 Ile tytoniu i alkoholu możesz przewozić w samolocie?

Podróżując samolotem po Europie lub za ocean często zastanawiamy się, ile papierosów czy alkoholu można przewozić do danego kraju lub wywozić z Polski. Ilości oraz rodzaj towaru zależy od przepisów celnych konkretnych krajów.

więcej

Komunikacja miejska w Paryżu

 photo Ilustracja
photo Ilustracja

W Paryżu, prawie zawsze natrafić można na godzinę szczytu, dlatego najwłaściwszym środkiem transportu jest jednak metro. Aczkolwiek, Paryż należy do miast, które mają jedną z najlepszych sieci komunikacyjnych na świecie, można skorzystać z autobusów miejskich czy miejskiej kolei RER, a podczas podróży podziwiać widoki na miasto. Bilety są do nabycia przed wejściem do pojazdu w automatach lub kasach biletowych. Podczas wizyty w Paryżu, można skorzystać z kart rabatowych takich jak m.in. Formuła , Paris Visite, Carte Orange i innych.

Karta Formuła 1- jest ważna 24 godziny, podczas których można łatwo i bez ograniczeń podróżować wszystkimi środkami transportu miejskiego (RATP). W metrze jest używana jako standardowa karta chipowa, w autobusie wystarczy poprostu pokazać ją kierowcy.

 

Karta Paris Visite- jest ważna przez 3 lub 5 dni w zależności od wariantu - Paryż i przedmieścia 1-3 strefa, Paryż i okolice 1-4 strefa. Następnie karta działa jak Formuła1. Paris Visite oferuje również inne rabaty, takie jak na przykład: zniżki na wycieczkę katamaranem firmy Canauxrama wzdłóż kanału Św. Martina, jak również zniżki do Muzeum Grevina, czy zniżki na wynajem rowerów oraz inne rabaty.

 

Na środki komunikacji miejskiej są dostępne także inne karty rabatowe, które w zasadzie nie są przeznaczone dla turystów, ale turyści mogą z nich korzystać. Taką kartą jest na przykład: Karta Orange (Carte Orange) z kuponem tygodniowym lub miesięcznym, tygodniowy bilet kosztuje 16 euro (1-2 strefa) i 21,60 euro (1-4 strefa). Karta ta jest dostępna w 50 stacjach metra, siedmiu głównych dworcach kolejowych i niektórych bankach. Z takim biletem można podróżować autobusem, metrem, kolejką miejską RER, podmiejskimi pociągami SNDF oraz niektórymi podmiejskimi autobusami RATP w czasie jej obowiązywania (tzn. co tydzień lub co miesiąc).
Dzieci do lat 4 podróżują paryskim metrem oraz autobusami za darmo. Dzieci w wieku 4-12 mają 50% zniżkę.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem karty rabatowej, do uzyskania bliższych informacji należy kliknąć na link. CK MALKO POLO, Ltd. operator portalu www.skyfly.pl nie udostępnia tej usługi.

 

AUTOBUSY
W autobusach obowiązują te same bilety, jak w metrze. Linie autobusowe są podzielone na strefy. Strefa 1-2 to główne miasto Paryż oraz strefy 2-6 to przedmieścia Paryża. Dla dwóch stref obowiązuje jeden bilet, na więcej niż dwie strefy są potrzebne dwa bilety. Rozkłady jazdy można znaleźć na przystankach. Aby uzyskać pomoc i poradę można również poprosić kierowcę autobusu. Przed wejściem do autobusu trzeba kierowcy dać znak. Istnieją także specjalne linie autobusowe, na przykład:

 

·         Balabus - miejski autobus oznaczony jako Bb. Kursuje od połowy kwietnia do końca września. Można z niego zobaczyć Arche Grand Hotel de la Défense i Gare de Lyon.

·         Les Cars Rouges są czerwone, piętrowe i podobne do londyńskich. Autobusy zatrzymują się na 9- ciu przystankach przy głównych atrakcjach turystycznych, bilet kosztuje 22 EUR (można go kupić w autobusie lub w Centrum Informacji Turystycznej). Wycieczka Belabusem trwa około 2 godzin. 15 min.

·         L'Open Tour tak zwany hop-on hop-off autobus, kursuje codziennie przez cały rok. Jeździ wokół głównych atrakcji turystycznych. Jedno i dwudniowe bilety kosztują 24 euro i 27 euro. Można je kupić w biurach turystycznych, agencjach RATP oraz niektórych hotelach i biurach podróży.

·         Minibus Tours- oferuje wycieczki minibusem, które mają dostęp do miejsc, gdzie autobusy się nie dostaną.

·         Noctambusto 10 linii autobusowych, które zapewniają połączenia nocne między centrum Paryża, a paryskimi przedmieściami. Linia A, B, C, D, E, F, G, H, J i R kursują w godzinach od 01:30 do 05:30. Odjeżdzają z placu Châtelet-Victoria Avenue.

·         Montmartrebus łączy Place Pigallc z bazyliką Sacré Coeur oraz Ratuszem z 18 obwodu.

·         Integrarejest to nietypowa linia która łączy pojedyńcze paryskie stacje.

 

ROWERY


Po Paryżu można się przemieszczać również na rowerze. Trasy rowerowe wokół miasta znajdują się na różnych mapach rowerowych i w przewodnikach. W Paryżu bardzo popularne są wycieczki rowerowe wzdłuż Sekwany. W niedzielę w godzinach od 10.00 do 16.00 ruch samochodowy w tym miejscu jest zamknięty. W mieście są również organizowane różne wycieczki rowerowe do miejsc, gdzie znajdują się najpopularniejsze paryskie zabytki. Także rowerzystów na pewno uszczęśliwi nietypowa wycieczka „na kole” – dookoła Paryża.

 

METRO
Paryskie Metro działa od roku 1900. Obecnie można się nim przewieźć w czasie od 5:00 do 00:30. Składa się z 13 linii i dwoch krótkich sieci. Porusza się głównie w podziemnych tunelach i ma łączną długość 199 km oraz zatrzymuje się na 367 stacjach metra. Możliwe jest skorzystanie z podmiejskiej sieci kolejowej RER, która mierzy 120 km i kursuje od 5:00 do 24:00. W metrze, przy przesiadce dzięki licznym mapom i planom można szybko się zorientowć, gdzie się właśnie znajdujemy. Jeśli chcesz zmienić trasę lub kierunek jazdy, należy stosować się do informacji wyświetlanych za pomocą tablic Correspondance. Plany metra są dostępne bezpłatnie na większych stacjach końcowych i w pomieszczeniach kontrolnych RATP. Ciekawostką jest, że w przejściach na głównych stacjach metra można spotkać wielu ulicznych muzyków.

 

RER

 

Jest to ekspresowa, regionalna sieć kolejowa, która tworzy system pośpiesznych pociągów łączących Paryż z bliżej lub mniej oddalonymi miastami w okolicach Paryża. RER, jak już wspominaliśmy, może poruszać się również po sieci metra. Za pomocą tego środka transportu możemy poruszać się zarówno po mieście, jak również dostać się do miejsc oddalonych od Paryża. Pod Placem Chatelet zbudowano dużą stacje metra, gdzie można przesiąść się z linii RER A na B, a także na linie metra. RER łączy główne miasto Paryż z przedmieściami. Niektóre z nich są położone w odległości aż do 20 km.

 

SAMOCHÓD

 

Paryż jest bardzo ruchliwym miastem i poruszanie się po nim samochodem jest bardzo uciążliwe, dotyczy to również znalezienia wolnego miejsca do parkowania. W okolicach głównych atrakcji turystycznych zaparkowanie samochodu jest prawie niemożliwe. Samochodem poleca się przemieszczać w miejsca interesujące dla turystów położone jednak dalej od centrum miasta.

 

REJSY PO SEKWANIE
Do centrum miasta można dotrzeć również statkiem pływającym po Sekwanie, jest to tani sposób, ale również powolny. Bilety można kupić na jeden lub trzy dni. Rejs zaczyna się przy wieży Eiffla, statek mija Luwr, kadedrę Notre Dame, Ogród Botaniczny i wraca się po przeciwnej stronie rzeki przy Muzeum d'Orsay. Polecamy głównie nocny rejs po Sekwanie, który jest naprawdę romantycznym doświadczeniem.

 

TAXI

Taksówki niestety nie poruszają sie po Paryżu aż tak często. Złapanie taksówki wiąże sie z długim czekaniem dlatego polecamy taksówkę zamówić sobie telefonicznie. Najbadziej opłacalnym jest poruszanie się taksówka w nocy kiedy ruch uliczny jest zredukowany. Wolna taksówka świeci na biało, napiwek jest już wliczony w cenę a za przewiezienie bagażu trzeba dopłacić do rachunku.

 

Powyższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i były aktualne w momencie ich pisania. CK MALKO POLO, Ltd. operator portalu Skyfly.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich dokładność i aktualność.


Promocyjne bilety lotnicze

Dokąd Skąd Podróż Bez przesiadki Cena bez opłat Całkowita cena z opłatami lotniskowymi
Paryż Warszawa [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 116,-  138,- 
Paryż Katowice [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 108,-  198,- 
Paryż Wrocław [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 68,-  158,- 
Paryż Poznań [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 108,-  198,- 
Paryż Gdańsk [bilet lotniczy w dwie strony] bez przesiadki 208,-  298,- 
Paryż Warszawa [bilet lotniczy w dwie strony] lot z przesiadką 8,-  376,- 
Podane ceny za bilety lotnicze są ostateczne i zawierają cenę za przelot, opłaty lotniskowe oraz opłatę transakcyjną

« powrót

© 1998-2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.          Regulamin  |  Kontakt

IATA accredited agent